ZAJEZDY.NET - Řecký jogurt neexistuje, ptejte se na straggisto nebo astraggisto

Jul 15.

Řecký jogurt neexistuje, ptejte se na straggisto nebo astraggisto

Zajímavosti

Léto, moře, slunce ……. a jogurt. Už se nemůžete dočkat své vytoužené dovolené, vzpomínáte na loňskou dovolenou a na ty báječné jogurty, které mají jen v Řecku? Co možná nevíte, že Řecký jogurt neexistuje, chtějte straggisto, astraggisto, nebo si vyrobte takový jogurt sami podle receptu, který Vám přinášíme.

Jogurt, kterému v Řecku neřeknou jinak než Astraggisto je vyrobený z čerstvého kvalitního ovčího mléka, je velmi tučný, hustý a lahodný. Za kvalitou mléka stojí Řecké ovečky, které se pasou na prosluněných pastvinách, kde mezi kvetoucími mandlovníky spásají ovečky stovky středomořských rostlinek a bylinek.

Nejprodávanější Straggisto je vyráběn z kravského mléka. Při výrobě je z jogurtu odloučena syrovátka díky čemuž je také velmi hustý, lahodný, ale méně tučný než jogurt Astraggisto. 

 

Oba typy jogurtů jsou mimořádně chutné a velmi zdravé. Díky výše uvedeného postupu ve výrobě je docíleno hustoty mezi jogurtem, tvarohem a sýrem s jemnou kyselostí. V řecké kuchyni jsou tyto jogurty používány jako základ pro tzaziki a k výrobě výborných desertů, kde se kombinuje jogurt s ovocem, sirupem, oříšky a úplně nejlépe a nejjednodušeji s kvalitním medem. 

Straggisto a a Astraggisto zakoupíte jen u specializovaných obchodníků, kteří dovážejí tyto výrobky přímo z Řecka. 

Vy sami si můžete vyrobit podobný jogurt v domácích podmínkách, který Vám bude určitě také chutnat. 

Ingredience:

  • 1 kvalitního plnotučného mléka
  • 3 lžíce kvalitního jogurtu

Postup:

  • V hrnci prohřejte mléko na 40°C, nesmí dojít do varu
  • Přidejte tři lžíce jogurtu a promíchejte
  • Směs přelijte do čisté plastové nebo skleněné mísy, kterou překryjte čistou utěrkou a dejte ji na 12 hodin do tmavé místnosti s pokojovou teplotou
  • Po odstání si připravte cedník, nebo síto a dejte do něj plátno přes které jogurt procedíte a necháte samovolně v lednici odkapat
  • Po odkapání můžete jogurt rozšlehat pro zjemnění, přelít do krabiček, nebo skleniček pro uskladnění v ledničce až 5 dní. Věřím však, že tak dlouho Vám nevydrží. Nezapomeňte si nechat pár lžiček na Váš další skvělý domácí jogurt. 

Najdeme Vám dovolenou dle Vašich představ